Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Feb

Maddie Ziegler’in Muhteşem Dansı

Dance Moms yarışmasıyla dikkat çeken ve Sia’nın Chandlier şarkısıyla hepimizin kalbini çalan küçük kız Maddie Ziegler, yarı Polonyalı, yarı İtalyan ve yarı Alman. Henüz 12 yaşındaki Maddie, Abby Lee Miller dans stüdyosunda dansediyor. Caz, lirik, modern, bale ve acro dahil birçok türde dansın hakkını veren yetenkli dansçı, girdiği karede devleşiyor ve bir süre sonra kendinizi gözünüzü kırpmadan onu izler halde buluyorsunuz. Henüz 2 yaşındayken dans etmeye başlayan Ziegler, en çok lirik dansı seviyor ve sürekli yeni teknikler öğrenip performansını geliştiriyor. İleride kendisini Broadway sahnesinde görmeyi hayal eden Maddie’nin yakınları tarafından kullanılan lakabı ise Maddawg. Chandlier’in ardından Sia’nın Elastic Heart klibinde de boy gösteren dansçı, yine vücut dilini kusursuzca kullanıyor.

Sia’nın klibinde giydiği ten rengi taytı, sarı kahküllü saçları ve delici bakışlarıyla akıllarımıza kazınan Madison, ileride adından daha da çok bahsettireceğe benziyor.

İllüstrasyon: Mert Tugen

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply