Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
18 Feb

Rafael Mantesso’s Bull Terrier

Rafael Mantesso 1

Rafael Mantesso 4

Rafael Mantesso 5

Rafael Mantesso 3

Brezilyalı Rafael Mantesso, illüstrasyonlarında English Bull terrier cinsi köpeğini kullanan bir hayvansever. Jimmy Choo isimli köpek Mantesso’nun illüstrasyonlarında duş alırken, şarkı söylerken, rock’n’roll yaparken veya Superman misali uçarken karşınıza çıkabilir. 5 yaşındaki Jimmy Choo, fotojenikliği ve kılıktan kılağa girerkenki sevimliliğiyle Instagram’da çoktan fenomen oldu. Rafael Mantesso, Jimmy ile başladığı seriyi şu sözlerle anlatıyor:

‘After my divorce all I had was Jimmy, and blank empty walls. I realised they made a great white canvas background for light-hearted pictures with Jimmy as the star.’

Rafael Mantesso Instagram

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply