Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
9 Apr

Les Bosquets (2015)

Fransız multimedya sanatçısı JR’nin, 2015 Tribeca Film Festivali’nde gösterilecek ‘’Les Bosquets’’ adlı kısa filminin fragmanı yayınlandı.

JR, bu filminde 10 yıl önceki Fransız banliyö isyanından esinleniyor ve bunu Portrait of A Generation projesinin devamı niteliğinde izleyiciye sunuyor. Montfermeil banliyösündeki olaylarla başlayan senaryoya Ladj Ly’nin hikayesi damgasını vuruyor.

Video arşivleri, koreografi gibi çeşitli araçları kullanarak Montfermeil banliyösündeki deneyimlerini New York City Balesi’nin muhteşem performansıyla aktardığı 17 dakikalık filmin müzikleri ise Pharrel Williams, Hans Zimmer, Ben Wallfish ve Woodkid’e ait.

Gelecek aylarda çeşitli müze ve galerilerde de gösterilecek filmin şimdilik fragmanıyla yetiniyoruz.

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply