Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Apr

Relatos Salvajes (2014)

Yapımcılığını Pedro Almodovar’ın üstlendiği Relatos Salvajes’de altı tane kısa ve birbirinden bağımsız hikaye anlatılıyor. Yönetmen Damien Szifron, sistemdeki çatlaklara, egolara, zaaflara ve daha birçok noktaya değindiği hikayelerle, bir çırpıda izlenen bir film yapmış. Filmde yer alan her bölümün ayrıca bir film olmasını isteyeceğiniz konuları, aralarında seçim yapmayı zorlaştırıyor. Muhteşem bir jenerik ile başlayan filmin müzikleri daha önce “21 Gram”, “Amores Perros” ve muhteşem bir Ps3 oyunu olan “The Last of Us” için yaptığı müziklerle tanınan Gustavo Santaolalla ya ait. Türkçeye “Asabiyim Ben” olarak çevrilen filmi izledikten sonra sinirlenirken veya sinirlendirirken iki kere düşüneceğinizi umuyoruz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply