Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Apr

Cyberbully (2015)

Sanal dünyalarımızda hiç düşünmeden hareket ettiğimiz olmuyor değil. Bazen acmasız yorumlar veya dalga geçen paylaşımlarla hayat birileri için çekilmez olabiliyor. Başrolünde Game of Thrones’un asi kızı Maisie Williams’ın (Arya) olduğu 1 saatlik film, tipik acımasız ergen dünyasını ele alıyor. Filmin sorduğu “Kurban mıyız yoksa kurban eden mi?” sorusu, ister istemez internet kullanma etiğini insana sorgulatıyor…

İnternet kabadayılarına dikkat çekmeye yönelik yapılmış olan bu filmde, düşünmeden yapılan bir yorumun bir insanın hayatını karartacak noktaya götürdüğüne heyecan içined şahit oluyoruz. Sadece bir odanın içinde bilgisayarın karşısında geçen bu düşük bütçeli film, kafa boşaltmak ve kısa film izlemek isteyenelr için ideal bir seçim.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply