Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
4 Sep

72. Venedik Uluslararası Film Festivali

72. Venedik Film Festivali, dgeçtiğimiz gün İzlandalı yönetmen Baltasar Kormakur’un yönettiği “Everest” filmiyle başladı. Altın Aslan ödülünü sahibine ulaştıracak jüri üyelerinin arasında Nuri Bilge Ceylan da yer alıyor. Festivalde 3 farklı dalda 3 Türk filmi yarışıyor. Bunlar; Emin Alper‘in ikinci uzun metraj filmi “Abluka” ve Senem Tüzen’in ilk uzun metraj filmi olan “Anayurdu”.

Dünya sinemasında iz bırakmış yapımların gösterildiği “Venedik Klasikleri” bölümünde ise Yılmaz Güney‘in “Umut” isimli filmi gösterilecek. 72. Venedik Film Festivali’nin kazananları, 12 Eylül Cumartesi akşamı belli olacak.

72. Venedik Film Festivali

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply