Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
18 Sep

Coolest Grandma: Baddie Winkle

baddie winkle 1

baddie winkle 2

baddie winkle 3

baddie winkle 4

baddie winkle 6

baddie winkle 7

87 yaşındaki Helen Van Winkle, Instagram’daki Baddie Winkle isimli hesabıyla fenomen olmuş durumda. Renkli ve eğlenceli kıyafetler, abartılı aksesuarlar ve ergen pozları veren büyükanne, 1.5 milyonun üzerinde kişi tarafından takip ediliyor ve paylaşımları rekor kırıyor. En son Miley Cyrus tarafından MTV müzik ödüllerine davet edilen Winkle, yıllar önce giydiğimiz ama artık büyüdüğümüz için giyemeyeceğimiz ne varsa giyerek, yüzümüzde nostaljik bir gülümseme bırakıyor. Eşini ve oğlunu kaybettikten sonra böyle giyinmeye başlayan büyükanne, yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor:

“You don’t know what’s going to happen to you. I blamed God forever. I cried all the time because I couldn’t come to terms with it, so I made myself over into Baddie Winkle.”

Baddie Winkle, torunu Kennedy’nin fotoğrafını çekip Instagram’a koymasıyla başlayan şöhretinden ve insanlardan gelen ilgilden oldukça mutlu ve bunun kendisine çok iyi geldiğini düşünüyor.

Baddie Winkle Instagram

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply