Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Feb

A NEW ERROR LOOKBOOK

anewerror 1

anewerror 2

anewerror 4

Genç sanatçıların eserlerini giyilebilir forma donüştüren A New Error, 2014 yılında Milano’da yaşayan iki arkadaş tarafından yeni jenerasyonun kreatif yeteneklerini bir araya getirmek amacıyla kuruldu. Lalin Mercan ve Naz Kazazoğlu genç sanatçılar, tasarımcılar, fotoğrafçılar ve video sanatçıları ile çalışarak şimdiye kadar Naz Sirmen, Zeynep Şimşek ve Seren Dal gibi isimlerin işlerini giyilebilir tasarımlara çeviren projeler yarattılar. Kolektifin tüm çalışmalarını bir araya getiren lookbook çekimleri geçtiğimiz ay Milano’nun dışındaki terk edilmiş mimari yapı Complesso Monte Amiata’da yapıldı.

Katılanlar hakkında bilgi ve ürünleri www.anewerror.com adresinde bulabilirsiniz.

A New Error is a clothing brand and artist collective that transforms artworks by young artists into wearable form. It was founded overnight in Milan by two friends, Lalin Mercan and Naz Kazazoglu aiming to bring together the new generation of creative talent. For the last 2 years they worked with emerging artists, designers, photographers and video makers and transformed the artworks of names like Naz Sirmen, Zeynep Simsek and Seren Dal into designs that can be worn everyday. The collective recently created a look book bringing together the pieces they have created until now, using as location the abandoned residential structure in the outskirts of Milan, Complesso Monte Amiata.

You can find the products and information about the collaborators on www.anewerror.com

Photographer: Dave Renoldi

Stylist: Lazar Djurovic

Art Direction: Lalin Mercan, Naz Kazazoglu

Models: Franz, Emma Rotenberg

Instagram

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply