Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
27 Jul

Lara Kamhi

Lara Kamhi 1

Lara Kamhi 2

Lara Kamhi 3

1987 yılında İstanbul’da doğan Lara Kamhi, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Film ve Televizyon okudu. 2013 yılında Slade School of Fine Art’da Medya Sanatları üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Medyumlar arası sınırları buluşturan çalışmaları, sinematik ve mekana özgü yerleştirmelerden oluşur. Sarmalayan eserleri, görünür olan ile gerçeklik arasındaki kafa karıştırıcı çelişkiyi, gerçeklik algısının ve algılananın manipülatif ancak fani doğasını araştırır.

Londra, Berlin, New York, Istanbul, Cenevre, Kudüs, Tenerife ve York gibi şehirlerde, kamusal alan ve galerilerde eserlerini sergilemiş olan Lara Kamhi, ayrıca sinematik ve mekana özgü çalışmalar konusunda deneyselliğe adanmış bir mekan olan PRIZMASPACE’in eş-kurucusudur.

Facebook

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply