Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
31 Aug

The Invitation (2015)

Yönetmenliğini Karyn Kusama’nın yaptığı 2015 yapımı The Invitation, pek de alışkın olmadığımız bir senaryoya sahip. Büyük bir travma yaşayarak ayrıldığı eski eşi tarafından uzun bir sessizliğin ardından yemeğe davet edilen Will (Logan Marshall-Green), yeni kız arkadaşı ile birlikte bu yemeğe katılır. Şehir merkezine uzak bir villada, eskiden birlikte yaşayan ayrı çiftin evinde gerçekleşen yemekte, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlamak çok da zor değil. Farklı bir niyetle organize edilen yemeğin, aslında aynı anda, farklı yerlerde, aynı amaçla gerçekleştiğine de şahit oluyoruz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply