Can Dağarslanı

İç giyim tasarımına gidene kadar hayatınızda neler oldu?

İç çamaşırı tasarımına başlamadan önce zaten 7 sene moda eğitimi aldım. O yüzden çok fazla bir değişim olmadı hayatımda. Okuyarak ve tecrübe edinerek gelişti her şey.

Sizi 25th Hour Lingerie markasını kurmaya iten en önemli sebep neydi?

Hiç bugüne kadar yapılmamış olan bir şeyi yapma fikri beni heyecanlandırdı. Herzaman farklı olmayı seçtim diğerlerinden. Bıir bakıma sürüden ayrılmak istedim. Günümüzde herkes moda okuyor, herkes modacı, beni diğerlerinden ayıran farklı bir şey yapma fikri diyebilirim. Özellikle iç çamaşırı çok zor bir sektör, nadir bulunan diğer iç çamaşırı firmalarından bahsetmiyorum) ve ülkemizde designer olarak kendi iç çamaşırı markasını kuran kimse yoktu, ben öncü oldum bu beni daha da çok mutlu ediyor.

Tasarımlarınız gerçekten çok özgün ve zevkli. Nelerden ilham alıyorsunuz?

Teşekkür ederim, her zaman anlardan çok etkileniyorum. Carpe diem felsefem olmuş, bu yüzden ben anlardan besleniyorum.

Aslında hedef kitleniz kadınlardan çok erkekler. Kadınların bir çoğu ya bir erkek için özel bir iç çamaşırı giyiyor ya da bir erkek tarafından ona iç çamaşırı hediye ediliyor. Erkeklerin zevklerini nasıl tahmin ediyorsunuz?

Ben ilk koleksiyonumu yapmadan önce 100 erkeğe soru cevap bir anket hazırlamıştım. İçinde gay ‘ler bile vardı diyebilirim. Bakış açılarını aldım, gerçi verilen cevaplar beni şaşırtmadı zaten bildiğim şeylerdi. Tahmin etmek demeyelim, var olan bir şeyi özgürce sundum ben.

25th Hour Lingerie imzalı iç çamaşırı tasarımlarınızı nerelerden temin edebiliriz?

25th Hour Lingerie websitesinden ya da atölyemizi ziyeret edip kendi ölçülerine göre uygun modelleri alablirler

Facebook

Instagram

Photo Credit: Can Dağarslanı