Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Sep

Arcade Fire’dan İnteraktif Video

Arcade Fire's Hearth

Arcade Fire’ın yeni interaktif videosu Just a Reflektor’ için söylenebilecek en doğru tanım: Akıl Uçurucu. Önceki videoları The Willderness Downtown ne kadar iyiyse bu ondan on kat daha iyi. Videoyu izlemek için tek ihtiyacınız olan akıllı bir telefon veya tablet ve Chrome tarayıcı. Just a Reflektor‘ın web sitesine girip ekrandaki talimatları uygulayın. Siteyi telefonunuzdan ziyaret etmek için http://g.co/af adresine gidin. Size verilen kodu girin ve izlemeye başlayın. Işığı kontrol edebildiğiniz sahneler özellikle en iyileri. Henüz dün yayınlanan videoya olan aşırı ilgiden sayfa yavaş gibiyse yenileyin ve pes etmeyin. Müzik, grafik efektlerin etkileyiciliği ve olaya dahil olma şekli kesinlikle çok yaratıcı. İzlerken sesin yüksek ve ışıkların kapalı olması alacağınız hazzı ikiye katlayacaktır. 

1. Chrome kullanarak justareflektor.com‘ a git.

2. Başla butonuna bas.

3. Sitenin bilgisayarının kamerasını kullanmasına izin ver.

4. Akıllı telefonun veya tablet kullanıyorsan bu adrese git: g.co/af

5. Bilgisayarının ekranında sana verilen 5 rakamlı kodu telefon veya tabletine gir.

6. Telefonunun veya tabletinin ön yüzünü bilgisayar ekranınla karşılıklı olacak şekilde çevir. Eğer hiçbir şey olmuyorsa biraz daha yaklaşman gerekeblir.

7. Video başladığında ışığı telefonunu veya tabletini çevirerek kontrol edebilirsin.

8. Eğer tüm bunlar çok karışık ve zahmetli geliyorsa bilgisayarının mouse’unu da kullanabilirsin.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply