Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Sep

Kim? MØ

Yeni keşfettiğim , Danimarkalı Karen Marie Ørsted‘ın tek kişilik electronic soul müzik yaptığı grubunun adı. İçerisinde pop tınılar, hiphop ve R&B elementlerin yanı sıra afrobeat esintiler de yakabileceğiniz müziğine sadece ‘electronic soul’ deyip geçmek ona haksızlık olur. Yaptığı her şeyin kendi içinde bir kontrast oluşturduğunu söyleyen 25 yaşındaki MØ, icra ettiği müziği yumuşak ama agresif buluyor. Şimdiye kadar sadece single’ları yayınlanan MØ’nun ilk albümü bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak. MØ’nun kelime anlamı Danimarka’da bakire demek. Kliplerinin görsel dili onun kim olduğuyla ilgili isminden daha çok ipucu veriyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply