Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 May

Arcade Fire’dan LGBT’ye Destek

Arcade Fire, yine çok dinlenecek bir şarkı ve çok konuşulacak bir video klip ile huzularınızda arz-ı endam ediyor. En son Spider Man 2’de Örümcek Adam’ın ta kendisi olarak karşımıza çıkan Andrew Garfield’in bir eşcinsel rolünü canlandırdığı klip doğrudan LGBT haklarını destekliyor. Klipte taktığı sarı perukla karşımıza çıkan Andrew Grfield full makyajla gerçek bir kadına taş çıkartacak kadar güzel… Eşcinsel veya trans olmanın zor koşullarına değinen Kanada’lı grup üyeleri, Coachella’da şarkılarını dinleyicilere söylemeden önce insanların istedikleri kişilerler evlenebilmelerinin bireysel bir hak olduğuna dikkat çekmişti.

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply