Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 May

Kim? Rebecca Louise Law

Rebecca Louise Law1

Rebecca Louise Law 3

Londra’lı kurgu sanatçısı Rebecca Louise Law, en çok büyük ölçekli tesislerde binlerce çiçeği askıya aldığı nefes kesici çalışmalarıya tanınıyor. Rebecca, tamamen doğal çiçek kullanarak yaptığı sanatı üzerinde 17 yıldır çalışmakta ve bu işin tabir-i caizse çoktan üstadı olmuş.  Çalışmalarında insan ve doğa arasındaki ilişkiyi inceleyerek ilham alan sanatçı bu ilişkiyi sevgiyle destekliyor ve bunu şu sözlerle dile getiriyor:

“Most of my installations are reflecting what’s happening in nature, by looking at plant patterns or observing the way something grows. Then I imagine these themes in real life and times that by a thousand so that it becomes fantasy.”

Kamusal alanlarda sergilenen eserleri, aynı zamanda galeriler, müzeler ve Hermès’in, Jo Malone, Dut, Cartier gibi lüks markaların verdiği yemeklerde çiçeklerle sarılmış sütunlar veya duvara çivilenmiş çiçek buketleriyle de karşınıza çıkabilir.

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply