Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Feb

İkinci Yeni Kafe’de Film Günleri

Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde açılan İkinci Yeni Kafe, her hafta ücretsiz film günleri düzenliyor. Bu samimi mahalle kahvesi, adından da anlaşılacağı üzere ilhamını İkinci Yeni şairlerinden almış. Aralık ayından bu yana her ay belirlenen bir konsepte bağlı kalınarak haftada bir film gösteren İkinci Yeni Kafe, aynı dili konuştuğunuz insanlarla tanışıp kitap, sinema ve sanat üzerine tartışabileceğiniz bir yer olma özelliği taşıyor. Her film günü 20:00’da başlıyor ve filmin ardından izleyenler filmin kritiğini yapıyorlar. Etkinliklerinde o ay hangi filmi göstereceklerine oy birliği ile karar verip event sayfalarından veya Twitter hesaplarından duyuran İkinci Yeni Kafe’de bu güne kadar gösterilen filmler: Fiddler on The Roof, Mar Adentro, Başka Semtin Çocukları, Kibar Feyzo, Yedi Kocalı Hürmüz ve Time of The Gypsies. Bu akşam İkinci Yeni Kafe’de gösterilecek film bir kara mizah örneği olan Delicatessen. İsteyenler önden gidip çay vaktini yakalayabilirler.

 

Adres: Caferağa Mahallesi Zuhal Sokak No:4/A Kadıköy.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply