Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
13 Jul

Kim? Evelyn Bencicova

Evelyn-bencicova2

Evelyn-bencicova3

Evelyn6

Evelyn9

Evelyn-bencicova1psd Berlin merkezli fotoğrafçı Evelyn Bencicova, kasvetli ve bunalım renkler kullanmayı tercih eden, gördüğünü değil görmek istediğini yaratıp çeken bir fotoğraf sanatçısı. Serilerinden Ecce Homo‘da kurguladığı koyu ve dramatik atmosfer, insanların heykel düzgünlüğüyle sıralanmış yüzsüz nü vücutlarından oluşuyor. Evelyn, hemen her serisinde ortak bir dil kullanmış: Garip, agresif ve estetik. Henüz 21 yaşındaki Slovak genç sanatçı, fotoğraflarını Salvador Dali‘nin koyu erotizminden ve Theodore Gericault‘ın dramasından ilham alarak çekiyor. Evelyn’in soluk bedenlerin beraber ama izole oluşundan meydana gelen çalışmaları kesinlikle akıl uçuruyor.

Behance

Tumblr

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply