Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
16 Jul

Woodkid’den Kısa Film: The Golden Age

Woodkid sahne adıyla bildiğimiz Fransız video yönetmeni, grafik tasarımcı, söz yazarı ve şarkıcı Yoann Lemoine ne yapsa bu kadar mı temiz olur? Özellikle Iron ve I Love You parçalarına çektiği video klipleri izlerken içinizden ‘Bir film çekse de de izlesek’ deyiverirsiniz ve adam o filmi bir gün çekiverir. Kompozitörlüğünü Max Richter‘ın yaptığı The Golden Age isimli kısa film/uzun müzik videosu, verdiği dinginlikle bu sefer de ‘Kısa film yetmez uzun film olsun’. dedirtiyor.

Lana Del Rey başta olmak üzere Kate Pery, Taylor Swift, Rihanna ve Drake gibi isimlerle çalışan Yoann, her klibinde olduğu gibi The Golden Age klibinde de siyah ile beyazı öyle kusursuz kullanıyor ki izledikten sonra bir süre her taraf siyah beyaz kalsın istiyorsunuz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply