Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Jul

House of Boys

House of Boys mekan olarak kendine Amsterdam’daki bir gay klübü seçmiş, zamanını 1984’ten ödünç almış bir film. Cinsel tercihleri ve kimlikleri yüzünden dışlanan, ailesini ve sevdiklerini kaybeden erkeklere hem çalışma hem de konaklama imkanı tanıyan bu evde seksin, uyuşturucunun ve entrikanın dibine vuruyorlar elbette. Başroldeki lise öğrencisi Frank, gay olduğunun ailesi tarafından anlaşılması ve buna aşırı tepki göstermesi üzerine takıyor çantasını sırtına ve düşüyor yollara… Kendisini bir anda yakışıklı erkekler, iyi müzik, dans, uyuşturucu ve kendine benzeyen insanların olduğu House of Boys’ta buluyor. Frank’in yeni evi artık burası oluyor. Evin “Madame” isimli esrarengiz kurucusu ise tanıdık bir sima: Udo Kier. Filmin başrollerinde birbirine aşık iki genci, Layke Anderson (Franke) ve Benn Northover (Jack) canlandırıyor.  Masal gibi güzel bir aşkın AIDS gibi bir trajediyle sonlandığı bu film sizi biraz üzebilir, baştan uyaralım.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply