Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
16 Nov

The Way He Looks (2014)

the-way-he-looks-1

Nisan ayında İKSV İstanbul Film Festivali‘nde gösterilen The Way He Looks, bu yılki Berlin Film Festivali‘nde Berlin Teddy ödülünü kaparak, sinemaseverlerin ilgisini çekmeyi başardı. İlk aşkın, ilk öpücüğün, cinselliğini ve cinsel eğilimlerini keşfetmenin ilk günlerini anlatan filmin başrol oyuncusu, Leonardo adında doğuştan görme engelli bir çocuk. Yakın arkadaşı Giovana ile sınıflarına yeni gelen Gabriel’den hoşlanırlar ve olaylar gelişir.

Brezilya yapımı film, sinematografik açıdan Xaviver Dolan filmlerinin yanına yaklaşamasa da gerek konu seçimiyle Les Amours Imaginaires’e gerekse iki arkadaşın aşık olduğu çocuğun kıvırcık saçlı olmasıyla gerek Leonardo’nun Gabriel aradığında çalan telefon melodisiyle yönetmen Daniel Riberio Xavier’e selam gönderiyor. Sıradan bir hikaye gibi gözüken film, detaylarıyla sıradanlıktan sıyrılıyor. Bunun en önemli nedeni de büyük ihtimal genelde eşcinsel filmlerde olan melankolik havanın ve kötü sonun bu filmde olmaması.

İyi Seyirler!

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply