Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
2 Aug

Kim? Robyn Cumming

Robyn Cumming

Sweaty_Petals

 

Lady8

Lady04

 

Robyn Cumming, eğer kendisini yaratma şansı olsaydı Troll bebek olarak dünyaya gelmiş olmak istediğini söylüyor. Çünkü ona göre Troll bebekler hem küçük, hem sevimli hem de aynı zamanda ürkütücü.

Robyn Cumming, Toronto’lu yetenekli bir fotoğraf sanatçısı. Aynı zamanda akademisyen olan Cumming, Ryerson Üniversitesi Görsel Sanatlar Departmanı’nda çalışıyor. Kadın ve yaprak ağırlıklı çalışmalarında günlük hayatta karşınıza çıkamayacak imgeler çizmeye çalışıyor. Fotoğraflarında 60’lardan esinlenmiş orta yaşlı kadın portreleri, gözyaşı, bunalım ve boğulma hissi fışkırıyor. Bunları öyle yumuşak tonlar kullanarak yapıyor ki, siz de çalışmalarını duygu geçişleriyle özümsüyorsunuz. Özneler ve objeler üzerine kurulu fotoğrafları bir bakmışsınız objeler ve özneler üzerine kurgulanmış.

Website

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply