Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
6 Aug

DANK!

DANK13

İstinye’ deki Carrefour’ a gittiğinizde açık otoparkın içindeki hangar, belki çoktan dikkatinizi çekmiştir. Eğer hala çekmemişse, Dank! ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir. 550 metrekarelik bir alanda sıradan bir mobilya mağazası konseptinin yanından bile geçmeyen Dank!’, yerli-yabancı ünlü mobilya ve aksesuar markalarının, sıfır veya temiz ikinci el her türlü eşyanın cenneti. İç mimari projelerinde de destek alabileceğiniz Dank!’ ta, vintage koltuklardan dönem abajurlarına, daktilolardan biblolara aklınıza ne gelirse bulamayacağınız şey yok! Üstelik ürünlerin fiyatları, orjinal etiket fiyatının yarısı veya daha da aşağısında oluyor. Buranın diğer bir güzelliği de, bu eşyalar üzerinde sipariş verdiğiniz takdirde istediğiniz gibi değişiklik yapılabiliyor olması ve satmak istediğiniz eşyaları değerlendirmeleri.

DANK1

Dank! Manifestosu

1. Kafanda bir ses.
2. Şahsa özel nesne ve mekan tasarım stüdyosu.
3. Bayılarak aldığın yıllarını paylaştığın, bağımlılık yapmaya başlayan nesnelerden kurtulma, yenisini bulma yolu.
4. Nesnelerin kendi kaderlerini belirleme şansı.
5. Kusursuzluk anlayışı standarttan şaşmış olanların yeri.
6. Bir tür protesto.

DANK3 copy

Adres: Çayır Cad. No:4 Carrefoursa arka kapı girişinin yanındaki hangar, İstinye.
Tel: 212 229 7200

Facebook

Website

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply