Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
19 Aug

Omote: Gerçek Zamanlı Yüz Projeksiyonu

Prosthetic Knowledge‘da paylaşılan gerçek zamanlı yüz projeksiyonu muhteşem görünüyor. Her geçen gün biraz daha ilerleyen projeksiyon teknolojisine Omote‘un katkısı değişen odak noktasına rağmen modelin yüzüne adapte olan olağanüstü grafikleri olmuş. Gerçek hayatla CGI’ın “Uncanny Valley” kavramına kafa tutan birlikteliği hareketli ışık kaynağının, yansıtılan yüzeyden neredeyse ayrılmamasına olanak sağlıyor. Fazla söze gerek yok. Sizi büyüleyici görüntülerle başbaşa bırakıyoruz.

Kaynak

 

EMEL BİLGE ÇINAR

Oldmagnet'te editör olmadan önce, üç yılını post prodüktörlük yaparak Lighthouse Visual Effects, İstanbul'da geçirdi. Projeleri neticesinde Autodesk Türkiye'nin topluluk yöneticilerinden biri olmayı başardı. İstanbul Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Los Angeles, California'da Medya ve Eğlence Yönetimi üzerine eğitim aldı. Aynı zamanda Öteki Sinema'da sinema ve dizi yazıları yazarken bir yandan bilimkurgu okumayı, oyun tasarlamayı ve durmaksızın oyun oynamayı seviyor.

No Comments

Leave a reply