Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
19 Aug

The Shepherd’s Way

Lamb

Shepherdsway

Shepherds

Bu hikaye, Gürcistan’ın dağlık bölgesi Tusheti’de geçiyor. Çeçen sınırına yakın olan Tusheti, kültürel olarak Gürcülerden çok Çeçenlerle benzeşiyor Atalarının diyarı Tusheti’ye her yaz seyahat eden çobanlar, kışı Kafkas Dağı’nın zirvesinde geçiriyorlar. İki yılda bir gerçekleştirdikleri ziyarette, koyunlarıyla beraber 3,000 metre yükseğe çıkıyorlar.

Akrar Vazha, Kafkas dağlarındaki çobanların yaşamını belgesel haline getirebilmek için 5 yıl boyunca orada yaşadı; beraber kaldığı çoban yaşamını yitirince “The Shepherd’s Way” adını koyacağı belgeseli çekmekten vazgeçti. Çobanlar, milattan önceki zamanlarda peynir üreticisi olarak geçimlerini sağlıyorlardı. Hayatları basit ama bir o kadar da sertti.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply