Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
20 Aug

Fake Alien Attack

16 Ağustos’ta Topless’ta gerçekleştirdiği canlı performansıyla ilk kez halka arz eden Fake Alien Attack, henüz çok yeni ama bir oluşum ama grup üyeleri Mercan ve Mutlu’yu müzik sektöründen zaten tanıyorsunuz. FAA, Türkiye deki pop dance new beat müziğin kapılarını açan ve tabuları yıkan Mercan Şenel’den, son yıllarda ismini oldukça sık duyduğumuz dj producer “Audiophile” olarak ta bilinen Mutlu San’dan oluşuyor. FAA, bu sene İstanbul’da ilk kez yapılan Boiler Room da da çaldı.

Fake Alien Attack, yanılsama izlenimlerini dinleyiciyle baş başa brakmak isteyen bir electro duosu ve değişen-değişmeyen insanlık durumlarını ti’ye alıyor; bunu uygularken kara mizah eşliğinde dansa kalkıyor, demonal ve espritüel karakterlere can veriyor. Duo dans flor’a davet ettiği dinleyicilerle beraber zaman çizelgesine çarpa çarpa hatıralara, ana ve geleceğe doğru bir etkinliği öne sürüyor. Mağara sanatından ışık sanatına kadar kaç çağ geçirdi yeryüzü?

https://soundcloud.com/fakealienattack

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply