Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Aug

Kim? Ashkan Honarvar

Ashkan Honarvar5

Ashkan honarvar6

Ashkan honarvar7

İranlı sanatçı Ashkan Honarvar, çocukluğunu Hollanda’da geçirmiş ve birkaç aydan beri kız arkadaşıyla birlikte yaşamak için Norveç’e taşınmış. Kolajlarında kusurlardan ilham alan sanatçı, güzel olamayacak öğelerde bile güzellik ve estetik arayışı içinde. İşlerinde kaynak olarak sağlık kitaplarındaki vücut resimlerini kullanan Ashkan, kolajlarını yaparken her zaman bir nedeni olması gerektiğine inanıyor. Çalışmalarında mutlaka anlattığı bir şeyler olması onun işlerini daha anlamlı kılıyor. Çevresindeki her basılı mecrayı potansiyel bir kaynak olarak görmesi, sanatçının sanatını icra ederken kendini tekrarlamasını da engellemiş oluyor. Kolajlarının %30’unu yabancı kaynaklardan %70’ini kendi imkanlarıyla oluşturan Honarvar’ın işlerini oluştururken her zaman X-Acto marka bıçak kullandığını da belirtelim.

Ashkan Honarvar

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply