Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
3 Sep

Kim? Damla Özdemir

Damla Ozdemir 2

Damla özdemir, hem estetik olarak hem de mizah olarak çok sevdiğimiz işler yapıyor. Kendisiyle, onun ağzından buyrun tanışın…

“1984 yılında İstanbul’da doğan Damla Özdemir, hayatı boyunca İstanbul’da yaşadı. Ailesi 15 sene önce Abant’ta bir köye yerleşme kararı verdiklerinde bile o şehri bırakamadı.

Reklamcılık ve Sinema Televizyon bölümlerini bitirdi. 5 senelik üniversite döneminde stop motion, animasyon ve dijital sanatlarla tanıştı. Son 6 senedir birçok yerden topladığı görsellerle kolaj üretimlerini farklı platformlarda yaratıyor.

Damla Ozdemir 4 copy

Sanatçı, çoğunlukla ahşap ile çalışmayı tercih ediyor. Ahşap onun için güvenilir, kolay müdahale edilen ve direkt iletişim kurulabilen bir malzeme. Ayrıca bakan kişinin görüntüyü birçok boyutta deneyimlemesine olanak sağlıyor.

Damla Ozdemir3

2012’den beri Galeri İlayda ile çalışan Damla Özdemir, kitle kültürü tarafından tüketilerek klişe haline getirilen imajları farklı düzenlemelerle yeniden bir araya getirip tekil kolajlar yaratıyor. Sanatçı çalışmalarında 70’lerin günümüzde kültleşen kadın görselleriyle, kadın ve erkek temsillerine yer veriyor. Medyada kadına ait değerlerin tüketilmesini ve kadının bir nesneye dönüşmesini eleştiriyor.”

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply