Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Sep

Contemporary Symbolism / William Dill Russel

William_dill_russell_central_saint_martins-7-2

Çalışmaları “Contemporary Symbolism” olarak adlandırılan William Dill Russel, işlerinde tarihten hatta özellikle yüzyıllardan ilham alıyor. Kendine çıkış noktası oalrak 16’ıncı, 18’inci ve 19’uncu yüzyılı  seçen genç sanatçı o zamanlar hayvanların sanatsal bir öge olarak nasıl kullanıldığı, fotoğrafların kompozisonunu, renklerini ve nesnelerin hikayedeki yerlerini anlamlandırmaya çalışıyor. Bunları yaparken geçmiş deneyimlerinden, dokulardan, formlardan ve renklerden yardım alıyor. Tasarladığı kıyafet için 15 metre kumaş kullanan William, şu an hala Central St. Martins’deki eğitim hayatına devam ediyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply