Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
23 Sep

Tim Burton’dan Yeni Film: Big Eyes

Başrollerinde Christopher Waltz ve Amy Adams’ın yer aldığı Big Eyes, Tim Burton’ın merakla beklenen son filmi.  Ünlü ressam Walter Keane ve eşi Margaret Keane’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmde Walter, kocaman gözleriyle terkedilmiş çocuk portreleriyle popüler sanatın pazarlanması üzerine müthiş bir üne kavuşmuştur. Ancak bu ünün arkasındaki isim aslında ünlü ressamın eşi Margaret’tir. Büyük bir yalanı yaşayan çiftin çalkantılı hayatı filmin ana konusunu oluşturuyor.

50’lerin sonu 60’ların başında o dönemin en başarılı ressamlarından biri olan Walter Keane ve eşi Margaret Keane’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanan film Amerika’da 25 Aralık’ta vizyona girecek. Şimdiden Tim Burton’ın efsaneleşmiş filmi Big Fish ile kıyaslanan Big Eyes bakalım ünlü yönetmene Oscar kazandırabilecek mi? soruları akıllarda yankılanmaya başladı bile…

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply