Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Sep

Kim? Anders Krisár

anderskrisar_2psd

Ödüllü İsveçli sanatçı  Anders Krisár’ın işleri şimdiye kadar sayısız sanat galerisinde sergilendi. Stokholm’lü fotoğrafçı ve heykeltıraş, gerçekçi çocuk heykelleri ve cinsiyetsiz insan formlarıyla tanınıyor ve aynı zamanda işlerinde kusursuzluğa çok önem veriyor. Phaidon’a verdiği röportajda sanatçı işlerinden şöyle bahsediyor: ““I don’t separate my sculptural work from my photographic work, I almost don’t think of them as two different media.” İşlerinde alt zemin olarak genelde galeri duvarlarını kullanmayı seçen sanatçı, gerçekçi çalışmalarıyla daha çok ödül hakediyor.

Website

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply