Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
26 Sep

Joan Miró: ‘Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar’

Daha önce Barselona’ya gidenlerin Kadın ve Kuş heykelinden aşina olduğu sürrealist akımın en önemli temsilcilerinden Katalonyalı sanatçı Joan Miró’nun sergi afişleri şehrin dört bir yanını sardı. 1893 Barcelona doğumlu ressam, doğduğu şehirde yaptığı ilk kişisel sergiden sonra Paris’e gitti ve Picasso ile tanıştı. Bundan sonra Paris, New York, Londra, Amsterdam, Brüksel ve Los Angeles derken ünü bütün dünyaya hızla yayıldı.

Eserlerinde bol miktarda kadın, güneş ve kuş kullanan sanatçı klasik modernizmin tartışmasız en iyi sanatçılarından biri. 2008’de Pera Müzesi’nde geçen yıl Tophane-i Amire’de Türk sanatseverlerle buluşan Joan Miro sergisi, 23 Eylül’den beri  Sabancı Müzesi’nde sergileniyor. ‘Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar’ isimli sergiyi 1 Şubat’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Sakıp Sabancı Müzesi

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply