Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
27 Sep

Glitch Art by Denef Huvaj

9-1

1-1

2-1

3-1

10707455_10153315266302662_2026924413_o

5-1

7-1

8-1

10-1

Sayfalarımızda işleriyle sık sık yer alan pek sevdiğimiz Denef Huvaj‘a “Kusurlu fotoğraflardan oluşan bir çekim yapalım mı?” dedik ve ortaya kusurların güzelliğine kanıt olan harika bir seri çıktı: Glitch Art by Denef Huvaj.

Fotoğraf üzerinde gerçekleştirilen dijital veya analog bozulma görüntülerine verilen isme Glitch deniyor. İngilizcede aksaklık anlamına gelen kelimenin ekrana yansıyan bu grafiksel kusur hali, özellikle eski bilgisayar oyunlarında ve televizyonlarda karşımıza çok çıkardı. Bugünse hatalar sanata dönüşüyor ve gözü rahatsız etmek yerine estetik bir biçim kazandırıyor. Kusurlar, bazen kusursuzluktan daha fazla göze hoş gelebiliyor ya da kontrolümüz dahilinde olan birçok şey gibi hatalar da kontrol edilebildiği sürece güzel…

Çekimde emeği geçen Guşef Şen ve Zeynep Kayahan’a teşekkürler!

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply