Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Oct

Unutulmuyor Ne Tuhaf / Eda Soylu

1990 yılında İstanbul’da doğan Eda Soylu, Üsküdar American Koleji’nde aldığı eğitimin ardından Rhode Island School of Design, Güzel Sanatlar Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Avrupa Onur Programıyla eğitimini Roma’da sürdürdü. Sorbonne Üniversitesi ve London School of Arts (Central Saint Martins) yaz programlarına katılan sanatçı, Amerika ve İtalya‘da çeşitli grup sergilerine katılmış. Şu anda çalışmalarına İstanbul’da devam eden Eda Soylu’nun daha önce Istanbul’da sergilenmeyen çalışmalarını bir araya getirdiği ‘Unutulmuyor, ne tuhaf!’ sergisi, 27 Eylül – 31 Ekim 2014 tarihleri arasında, BAP // Istanbul’da gerçekleşiyor.

‘Unutulmuyor, ne tuhaf!’ klasik anlamda bir solo sergi olmaktan çok, bir ruh halini temsil ediyor. Sanatçı, deneyimlediği, tanık olduğu, ziyaret ettiği ve bulunduğu yerler, karşılaşmalar ve yeniden hatırlanan şiirler üzerinden bir dünya kuruyor. Bu dünya, farklı biçimlerde gerçekleşen yıkım, baskı ve kıyımın etki ve izlerini takip ederek, yitmiş olanın arasından yenilenmekte olanı hayranlıkla işaretlediği çalışmalardan oluşuyor. Bu tezatlığı işlerinde malzeme seçimi ve kullanım biçimiyle, aynı anda hem kırılgan hem de sert bir şekilde işliyor oluşu, insana dokunan bir inceliği tetikliyor. Sonunda yalın, akılda kalan ve içe işleyen formlar oluşuyor. Sergi keskin hatlarla ayrılmayan, kronololojik ya da tematik anlamda sınıflandırılmayan, daha çok sanatçının çalışma biçimi hakkında fikir veren bir yaklaşımla kurulmuş.

BAP // ISTANBUL 

Lüleci Hendek Caddesi 20 |Tophane-Karaköy | 34400 Istanbul |
Galeri saatleri | Salı – Cumartesi | 11:00 – 18:00
İletişim | +90 (0) 212 243 8578 | info@bapistanbul.com
Bapistanbul
Berlin Art Projects

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply