Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
6 Oct

Words Into Characters

Hollywood Kostümleri Sergisi’nde bu yıl Sofia Coppola’nın En İyi Kostüm dalında akademi ödüllü filmi Marie Antoinette’ten ilham alınarak bir kıyafet üretildi. Brezilyalı multimedya sanatçısı Jum Nakao, kağıdın dünyayı değiştirebilecek güçte bir materyal olması fikrini savunarak, üzerinde Marie Antoinette filminin senaryosu yazan kağıtlardan bir kostüm tasarlamaya karar verdi. 2 Ekim’de Los Angeles Eyalet Sanat Müzesi’nde açılan sergide 150’nin üzerinde Hollywood filmi kostümü sergilenecek. Sergi 15 Mart 2015’e kadar görülebilir.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply