Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
7 Oct

Kinfolk Tarifi Vol II Almond And Pistachio Biscuits

Kinfolk Türkiye ile Kinfolk tarfileri paylaşmaya devam ediyoruz. Bu haftanın tarifi geçen hafta Kim? köşemize konuk olan Eda Dürüst tarafından çizildi. Eda, farklı tariflerle de önümüzdeki haftalarda projede yer alacak.

Malzemeler

10 çorba kaşığı tuzsuz tereyağı

1/2 cup şeker

1/2 cup inceçekilmiş un

1/2 cup kabuksuz çiğ Antep Fıstığı

1/2 cup soyulmuş badem

1 adet vanilya çubuğu çekirdekleri

1 adet rendelenmiş limon kabuğu

Üzerine serpmek için bir miktar pudra şekeri

Hazırlanışı

Fırını 175 derecede, ısıyı ortaya verecek şekilde ayarlayın. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Kağıt yağlı olsa da yine de fırça yardımıyla üzerinde tereyağı gezdirin. Tereyağı ve şekeri orta hıza ayarlanmış mixer yardımıyla 3 dakikda kadar çırpın. Mixer’i durdurup un, Antep fıstığı, vanilya çubuğu çekirdeği ve limon kabuğunu ekleyin. İçindekiler iyice karışana kadar düşük hızda çırpın.

Elinizi biraz una bulayıp hamuru 24 eşit parçaya bölün. Her bir parçaya elinizle yuvarlayarak şekil verin. Gerekirse biraz unlayın. İki farklı tepsiye 1’şer adet kurabiyeyi dizin. Aralarında 3 cm. kadar mesafe olsun.

Kurabiyeleri altın rengine dönene kadar 15 dakika pişirin. Fırındn aldıktan sonra 15 dakika dinlendirin. Üzerine pudra şekeri serptikten sonra servis edin.

Kaynak: The Kinfolk Table

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply