Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Oct

CONTRA Art Fair London

Genç Türkler Londra’yı Ele Geçirecek!

CONTRA (Contemporary Turkish Art) Türk Çağdaş Sanatı’na özel ilk sanat sergisi ve sanatçıların eserleri Londra’daki Frieze Art Fair’le birlikte yer alacak. CONTRA’nın açılış edisyonunda, Londra Sanat Haftası süresince Londralı’lara İstanbul’un coşkulu sanat çehresi sunulacak.

Türkiye sınırları dışında gerçekleşen ilk Çağdaş Türk Sanatı sergisi olan CONTRA, Türkiye’deki sanat sahnesinin çeşitliliğini yansıtmayı ve genç yetenekler üzerine odaklanarak, birkaç isim tarafından çerçevelenmiş Türk sanatı imajını genişletmeyi hedefliyor. Türkiye’den 20 genç sanatçının işlerini barındıran sergide fotoğraftan videoya, ilustrasyondan sokak sanatına, entelasyondan yeni medyaya, oldukça geniş bir tayfta eser olacak.

Türkiye’deki genç yeteneklerin, mainstream olmayan üretimlerini sergilemek ve beklenmedik, alışılmadık yönlerini göstermek için CONTRA’nın en uygun bulduğu yer Londra’daki The Old Truman Brewery olmuş. Doğu Londra’nın kalbindeki bu mekan, şehrin yaratıcı merkezinin odağında olmakla birlikte, CONTRA sergisi ile aynı zamanda Moniker, The Other Art Fair ve Kinetica’ya da evsahipliği yapacak.

16-19 Ekim arasında The Old Truman Brewery, Londra’da gerçekleşecek sergiye mutlaka zaman ayırın.

Katılımcılar: Ali İbrahim Öcal, Alper Derinboğaz, Candaş Şişman, Cins, Elif Varol Ergen, Emre Ünal, Ethem Onur Bilgiç, Furkan “NUKA” Birgün, Gümüş Özdeş, Güneş Oktay, Ham, Huo Rf, Joana Kohen, Idil İlkin, Ilker Canıklıgil, Lalin Akalan, Merve Morkoç, Sinem Dişli, Sezer Arıcı, Ozan Türkkan, Volkan Kızıltunç.

Detaylı bilgi için: Contrafair

Facebook Etkinlik

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply