Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Oct

İkonik Magnum Fotoğrafçısı René Burri Anısına

Rene Burri Picasso

BUR1963001W00074/23C

İsviçreli ünlü fotoğrafçı René Burri, dün Zürih’te 81 yaşında hayatına veda etti. Hayatını Zürih ve Paris arasında geçiren ünlü sanatçı uzunz amandır hastalıkla mücadele ediyodu. 1956 yılından beri Magnum Photos için çalışan Burri, arkasında sayısız dünyanın her yerindeki gazete, dergi, sergi ve kitaplarda yayınlanmış binlerce iş bıraktı. Bütün dünyanın onu hatırlayacağı muhteşem portre ve manzara resimlerinden bazıları Che Guevara, Pablo Picasso ve Le Corbusier, nefes kesen Sao Paolo sokakları, Cuba ve Vietnam Hikayeleri…

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply