Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Nov

Picasso’nun Bilinmeyen İllüstrasyonları

Picasso 1

Picasso 2

Aristofanes‘in 2400 yıl önce yazdığı bir kitabın içinde Picasso‘ya ait illüstrasyon çalışmalarına rastlandı. Birçok kez sahneye uyarlanmış olan Lysistrata isimli kitap, defalarca kez basılmıştı. New York’ta 1934 yılında basılan aynı isimli kitapta Picasso’nun çalışmaları gün yüzüne çıktı. O tarihte 1.500 kopyası çıkan kitapta Picasso’ya ait imzalı illüstrasyonların dışında birde gravürler bulunuyor. Numaralandırılmış kahverengi mum boya üzerinde bloklama ve kopyalama olan bu eserler zamanında Christies ve Sotheby’s gibi müzayedelerde yüksek fiyattan satışa çıkmıştı. O yıllarda The Limited Editions Club tarafından sınırlı sayıda basılan kitabın orjinalleri, bugün tahmin edersiniz ki bir servet değerinde.

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply