Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Oct

Kim? Serkan Akyol

Serkan Akyol 1

 

 

Serkan Akyol 3

 

Serkan Akyo l4

 

Serkan Akyol 6

1982 yılında Aydın’ın yüksek tepelerinin birinde kurulmuş bir dağ köyünde doğdum. İlköğretimimi burada birleştilmiş sınıflarda okuyup ayrışarak ortaöğretimime devam ettim. O zamanlar havalelerimin ne derece büyük olduğunu bilmemekle birlikte tek istediğim öğleden sonra ağaç altında sıcak toprak üzerinde uyumaktı. Ne olduysa o ağaçların altında oldu hayallerimde bende büyümeye başladık. Okumayı ve çizmeyi pek sevdim. Gerisi hızlı gitti.

Küçük adımlarla yürümeyi seven biri için kent oldukça kalabalık. Karmaşanın dışında bir yerde durmayı ve bakmayı seviyorum. Hızlı akan zamanı yavaşlatılırmış gibi izlemek hoşuma gidiyor. Bunları resimlemekten de keyif alıyorum. Çalışmalarımı Kadıköy’deki (Monochrome) atölyede devam ettiriyorum. Çizmiş olduğum çizimlerden oluşturduğum küçük ürünlere( t-shirt, çanta,sketchbook vb.)bu atölyeden ve 4 ayrı lokasyondan ulaşabilirsiniz.

Facebook

Instagram

Sopsy

Twitter

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply