Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
24 Oct

Sivuple / Dolapdere

Geçtiğimiz hafta Kinfolk Türkiye yemeğinin adresi olan Elmadağ Caddesi’ndeki Sivuple,  nostaljik atmosferiyle tam bir Oldmagnet mekanı. Hem vintage, hem modern hem de espirili bir şekilde dekore edilen Sivuple’ye adım attığımızda aklımıza gelen ilk şey; dekorasyon böyleyse kimbilir yemeklerin nasıl olduğuydu. Bu düşüncemizde yanılmadığımızı anlamamız uzun sürmedi.

Elmadağ Caddesi’ne hareket getiren Sivuple’ye sırf etrafındaki kaportacılar yüzünden burun kıvırmayın. Çünkü zaten herkesin gittiği lokasyonlarda yediğiniz yemekle, özel olarak yemeğini yemeye gittiğiniz bir lokasyondaki yemek hiçbir zaman aynı tadı veremez. Bu yüzden Sivuple, daha da tatlı gelecek size.

Üç ortak tarafından hazırlanan ve eskiden motorsiklet atölyesi olan bu orjinal mekanda, bütün eşyalar seçmece. Takım olmayan sandalyeler, şamdanlar, ikinci el dükkanlardan özenle seçildiği belli ıvır zıvırlar, hepsinin kendine has bir tarzı ama aynı zamanda ortak bir zevki de var.

Sivuple’nin en önemli özelliklerinden biri birçok insan için tercih sebebi olabilecek taş fırını. 15 çeşit özel pizzası elbette odun ateşinde pişmeyi hakediyor. Pizza dışında az ama öz seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Tatlı için armut tatlısının güzeli bulundu mu affedilmeyeceğini hatırlayıp mutlaka tadına bakın.

Kinfolk etkinliğinden de anlaşılacağı gibi Sivuple sadece yemek yenen bir yer olmayı amaçlamıyor. Burası aynı zamanda cuma- cumartesi günleri DJ setlerinin olduğu, pazar günleri brunch yapabileceğiniz, etkinlikleriniz için iletişime geçebileceğiniz alternatif bir mekan.

Facebook

Instagram

Website

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

1 Comment

Leave a reply