Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Oct

Dan Cretu’nun Yenilebilir Sanatı

Stereo 1

Sterio 5

Sterio 4

Sterio 3Dan Cretu’nun yiyeceklerden yaptığı çalışmaları, sizde de bir yerlerini bozup yeme isteği uyandırmıyor mu? Kahvaltıda guaj biber alır mıydınız yada portakallı bisiklet? Kırmızı şarapla salami kaset çok iyi gider. Üstüne de taze soğanlı, salatalık ve limonlu stereo’nun tadına doyum olmaz.

Dan Cretu, tamamen organik sebze ve meyvelerle gerçekleştirdiği her şeyin fotoğrafını 4 saat içinde çekmek zorunda. Yoksa tazeliklerini ve canlılıklarını kaybediyorlar. Yenilebilir sanat örneklerinin devamı için tıklayın.

 

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply