Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Oct

Kostüm Cenneti: By Retro / Taksim

31 Ekim malumunuz dünyanın dört bir yanında yana yakıla kutlanan Halloween / Cadılar Bayramı. Son yıllarda İstanbul’da da benzer kutlamalar, partiler veya anlamsız organizasyonlar oluyor. Bugünün hakkını vermek ve gerçekten ilginç bir kostüm kiralamak veya satın almak istiyorsanız By Retro size aradığınızdan fazlasını verecek.

Suriye Pasajı’nın içinde bulunan By Retro, İstiklal’in eskisi. İkinci el kıyafet ve aksesuar satan By Retro aynı zamanda bir kostüm vahası. Birçok dönem dizisinin ve filminin kıyafet ihtiyacını sağlayan dükkanın sahibi Hakan Vardar, bu kıyafetleri Avupa’nın çeşitli şehirlerinden topluyor.

By Retro, oldukça büyük ve içeride çok fazla seçenek olduğundan işiniz biraz uzun sürebilir. Bu yüzden önceden hangi kılıkta olacağınıza önceden karar vermeniz iyi olabilir.

Kıyafetleri almaya kalkarsanız astarı yüzünden pahalıya geliyor. Zaten By Retro’nunda satmaktansa kiralamak daha çok işine geliyor çünkü sürümden kazanıyor. Sizi uyarmak istediğimiz en önemli konu eğer buradan kostüm alacaksanız işinizi sakın son dakikaya bırakmayın. By Retro’da çok fazla sirkülasyon olduğundan kostümü kuru temizlemeye verecek kadar zamanınız olsun.

Adres: Suriye Pasajı İstiklal Caddesi 166/C, Beyoğlu

Telefon:  (0212) 245 64 20

By Retro

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply