Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Nov

Now You See / Contemporary Istanbul

Contemporary Istanbul yaklaştıkça katılımcıları daha yakından tanımaya başlıyoruz. Fuar’ın “Yeni Ufuklar / New Horizons” bölümünde çeşitli ülkelerdeki çağdaş sanatın ifadesini keşfetmek hedefleniyor. Bu senenin konuk ülkesi Çin. Contemporary İstanbul Çin’den çağdaş sanat galerilerinin yanı sıra, sanatçılara, küratörlere, yayınlara, sanat eleştirmenlerine ve önemli bir koleksiyoner grubuna ev sahipliği yapıyor.

Çin video sanatının görüleceği “Now You See” sergisi bu seneki New Horizons / Yeni Ufuklar bölümünde yer alacak. Dr. Michael Jacobs’ın koleksiyonundan oluşan “Now You See” sergisi 2010’dan beri Çin video sanatı koleksiyonu yapan Koleksiyoner Dr. Jacobs’ın gözünden Çinli video sanatçılarının çalışmalarına yer veriyor. Sergi New York ve Brüksel’den sonra Contemporary İstanbul’da sergilenecek.

13-16 Kasım tarihleri arasında Contemporary İstanbul’da görüşmek üzere.

Detaylı bilgi için: Contemporary İstanbul

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply