Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
18 Nov

26. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali

Dünya genelinde ödüle layık görülmüş birbirinden başarılı filmin gösterileceği 26. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali 20 Kasım’da başlıyor. Hilmi Etikan’ın yönetiminde gerçekleştirilecek olan festival, kısa filmlerin ülkelerindeki namını dünyaya duyurmayı hedefliyor.

Kuurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel filmlerin yer alacağı festivale Türkiye’den 237 adet olmak üzere, toplam 976 film başvurdu. Hemen hemen hepsi dünyanın önemli festivallerinde ödül kazanmış olan bu filmleri, 20-27 Kasım 2014 tarihleri arasında, ücretsiz olarak izleyebileceğiz. Değişik gün ve saatlerde iki seans halinde Fransız ve İtalyan Kültür merkezlerinin  sinema salonlarında türkçe alt yazılı olarak gösterilecek bu filmlerin seans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Bir yıla yakın bir süredir hazırlanan 26 yaşındaki festivalin açılış töreni, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü, saat 19.30 de İtalyan Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilecek.

Website

 

 

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply