Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
9 Dec

Animasyonlarla Yılbaşı

Yılbaşında geçmişte ağzı yanmış birçok kişi evde olmayı tercih edebiliyor. Siz de onlardan biriyseniz gecenin bir kısmında konu mutlaka bir şeyler izlemeye gelecektir. Artık yıllarca yılbaşında izlenmiş klişe filmlerden sıkılanlar, bir değişiklik yapıp animasyonlarla yeni yıla girmek isteyebilirsiniz.

Yule Log 2.014 projesi, yılbaşınızı kısa filmlerle canlandırmayı hedefliyor. Pek çok kültürde yer alan noel ateşini konu edinen proje dahilinde animatör, çizer, yönetmen ve yaratıcı yazılımcıların eserleri bulunuyor. Projede yer alan sanatçılar dünyanın pek çok farklı ülkesinden farklı sanat ekolleriyle yetişmiş isimler. Böylece yaratılan onlarca farklı eser, kendi vizyonlarıyla var olup projeye değer katıyor. Ortalama 20 saniyelik animasyonlar sıkmadan izletiyor ve kendi kendine bir sonrakine geçtiği için sizi yormuyor.

Yule Log 2.014‘ün ilham veren animasyon listesinden favorilerimiz ise şöyle:

Daha fazla video için tıklayın.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply