Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
9 Dec

Söyleşi: Türkiye ve Ermeni Hayaleti

Fransız Kültür Merkezi, yakın zamanda İletişim yayınlarından Türkçe’ye çevrilen “Türkiye ve Ermeni Hayaleti” kitabının yazarlarından Laure Marchand’ın katılımıyla Cengiz Aktar moderatörlüğünde gerçekleşecek bir söyleşiye ev sahipliği yapıyor.

Fransız gazeteciler Laure Marchand (Le Figaro) ve Guillaume Perrier (Le Monde), Türkiye’nin Aralık 2004 yılında başlatılan Avrupa Birliği katılım müzakerelerinden günümüze yaşadığı dönüşümü, en hassas konulardan biri olan “Ermeni sorunu” başta olmak üzere, adım adım takip ettiler. Yazarlar, adları değiştirilmiş, evleri, kiliseleri yıkılmış köylerde, canını kaybetmiş, yahut bir şekilde kaçmış, kurtulmuş insanların çocuklarının, torunlarının tanıklıkları aracılığıyla resmî tarihin karşısına farklı bir tarih koyuyorlar.

Girişin ücretsiz olduğu söyleşi 15 Aralık Pazartesi günü saat 19:00’da Fransız Kültür Merkezi’nde.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
İstiklal Cad. N : 4 Taksim
Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply