Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
11 Dec

Kim? Ahmet Özparlak

Ahmet Ozparlak 4

Ahmet Ozparlak 2

Ahmet Ozparlak 3

Ahmet Özparlak (1977-Şanlıurfa), 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden birincilikle mezun oldu. Sanatçı 47.  Antalya Altın Portakal Film Festivali – Film Seti Heykellerini (2010)uygulaması yanı sıra yurt içinde I.Uluslararası Heykel Kolonisi –  Denizli (2010) ve Nesin Matematik Köyü -Şirince/İzmir (2012) taş heykel sempozyumlarına katıldı. 71. Devlet Resim ve Heykel  Yarışması Sergisi dışında 2007 yılından bu yana ulusal birçok karma –yarışmalı sergide yer aldı. Yaratıcı Çocuklar Derneği projeleri kapsamında, çocuklarla birlikte atölye çalışmalarına katılan sanatçı, 2012 yılında Rh+ Magazine tarafından “Yılın Genç Heykeltıraşı – 2011” seçildi. Sanatçının bugüne kadar çeşitli yarışmalarda almış olduğu toplam beş ödülü bulunmakta. 2014 yılında çeyiz kültürü üzerine kurulu olan ‘Hatçe Harikalar Diyarında’ adlı kişisel sergisini açan Ahmet Özparlak, şuanda İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Website

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply