Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
16 Dec

Simply Absurd: Monica Cook +18

MonicaCook 1 MonicaCook 2

MonicaCook 4

MonicaCook 5

MonicaCook 6

Georgialı sanatçı Monica Cook’un rahatsız edici çıplak kadın vücutları, hiç ummadığınız formlarda karşınıza çıkabilir. Hem erotizm hem de kara mizah içeren işlerine uzun uzun bakmak gereken sanatçı, çalışmalarına ve hayatına New York’ta devam ediyor. Animasyon dalında da garipliğe farklı bir boyut ve bakış açısıyla yaklaşan Cook, son zamanlarda en sevdiğimiz sanatçılardan biri oldu.

“Approaching things with wonder is important to me. The more I learn, the more questions I have, and the longer I’ve been doing art, the deeper I’ve gone into my roots and my childhood. Whether approaching my life or approaching art, that’s the most sacred place I can explore and the most honest I can be.”

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply