Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Dec

Real-Life Mad Men by Mac Conner

Mac Conner 1

Mac Conner 2

Mac Conner 3

Mac Conner 4

Mac Conner 5

Mac Conner 6

Mac Conner 8

Mac Conner 9

Mac Conner 10

 

New York, 2. Dünya Savaşı zamanlarında dünyanın birçok şehrine göre daha modern ve ileriydi. Dergi, gazete ve reklam gibi araçların popüler olduğu o yıllar Madison Avenue Men dönemi olarak biliniyordu ve dönemin illüstratörü de Mac Conner’dı. 1950’li yıllarda suç, mizah, moda, kadın ve aşkı tanımlayan çizimleriyle Connor Ocak 2015’e kadar işlerinden ve hayatından kesitlerle A New York Life isimli sergisiyle The Museum of the City of New York’ta.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply