Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Jan

Between You and Me / Beril Gülcan

Beril Gulcan 1 Beril Gulcan 2 Beril Gulcan 3 Beril Gulcan 5 Beril Gulcan 6

Between You and Me, anne ve kızı arasındaki ilişkiyi anlatıyor. İlişkileri daha iyi anlamak ve onları daha iyi tanımak için, özellikle evlerine gidip fotoğraflarını çeken Beril Gülcan, daha önce Kim? köşemize konuk olmuştu. Yaşadıkları mekanda anne ve kızın biraraya gelmesinden ve kameranın önüne geçmesinden etkilenen Gülcan, fotoğraflardaki anlamı daha çok seyirciye brakmayı tercih ediyor. Amacıysa kiminin kendi yansımasını, kiminin ise bu yabancıların yakın veya karmaşık ilişkilerinin yansımalarını görebilmesi.

Beril Gülcan

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply